Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Aktualności

Weekend z marszami na orientację czyli PODKUREK 2014 za nami

Data umieszczenia: 29.10.2014 r., godz. 11.41
W sobotę 25 października Gmina Wyszków gościła uczestników XXXVII OGÓLNOPOLSKIEGO RAJDU NA ORIENTACJĘ „PODKUREK 2014”. Honorowy patronat na rajdem objęli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
Jest to cykliczna impreza organizowana przez Mazowiecką Komisje Imprez na Orientacje działająca przy PTTK, odbywa się co roku w innym miejscu na Mazowszu, w ramach Pucharu Polski w Marszach na Orientację. To dyscyplina znakomicie łącząca sport z turystyką, wymaga od uczestników umiejętności posługiwania się mapą i pewnej zaprawy fizycznej.
Łącznie w PODKURKU wzięło udział ponad 150 osób, w tym wyszkowscy uczniowie w ramach I SZKOLNYCH MISTRZOSTWACH GMINY WYSZKÓW W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Bazę imprezy oraz miejsce startu do większości tras stanowiła Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Lucynowie.
Uczniowie wyszkowskich szkół rywalizowali na dwóch trasach – młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna na trasie młodzieżowej (TM – dwa etapy) oraz uczniowie podstawówek na trasie dla początkujących (TP – jeden etap). Wśród starszych najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie, wśród młodszych uczniowie Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Sobotnie zmagania w Wyszkowie zakończył konkurs Rzutu Jajem, oficjalnie notowanej w Księdze Rekordów Guinnessa, bardzo widowiskowej konkurencji. Uroczysta dekoracja odbyła się na Skwerze Jana Pawła II, pamiątkowe puchary wyróżnionym wręczył Burmistrz Adam Mróz. W związku z przyznawaną uczestnikom rajdu odznaką „Bitwa Warszawska 1920 r.” Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała wystawę poświęconą zmaganiom wojennym 1920 r. na Ziemi Wyszkowskiej.
Na zakończenie imprezy uczestnicy wzięli udział w nocnym marszu na orientację, z Nadliwia do Lucynowa. Stanowił on dokończenie rywalizacji na trasie sportowej. Podkurek 2014 zakończyły się w niedzielę rano, odprawą uczestników w SP w Lucynowie, wśród uczestników rozlosowano upominki, wręczono puchary ufundowane przez Gminę Wyszków. Klasyfikacja końcowa uczestników imprezy
Miłym dla wszystkich akcentem było odznaczenia organizatorów w osobie Andrzeja Krochmala i Andrzeja Kowalskiego Krzyżami Zasługi nadanymi przez Prezydenta RP, odznaczenia obu Panom wręczył burmistrz Adam Mróz.
Foto

Na trasie


Foto

U celu


Foto

Najlepsi szli na azymut


Foto

Puchary dla zwycięzców I Szkolnych Mistrzostw Gminy Wyszków w Marszach na Orientację


Foto

Rzut Jajem


Foto

Ktoś musiał łapać...


Foto

Wystawa w Starej Plebanii


Foto

Najlepsi "Orientaliści" wśród wyszkowskich uczniów


Foto

Oficjalne zakończenie Podkurka

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.