Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Aktualności

Posadź z nami drzewa!

Data umieszczenia: 24.03.2017 r., godz. 14.30
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do akcji wspólnego sadzenia drzew
31 marca (piątek) o godz. 12:00 spotykamy się w przy skrzyżowaniu alei Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz ul. Centralnej! Organizator - Gmina Wyszków zapewnia wszelkie niezbędne narzędzia, rękawiczki itp. Wszystkie osoby zainteresowane akcją prosimy w miarę możliwości o przybycie w strojach roboczych.

Chcemy wspólnie posadzić 30 dębów bezszypułkowych. Podobnie jak inne dęby, jest jednym z najbardziej długowiecznych drzew liściastych w Europie. Gatunek osiąga wiek nawet 600 lat. Preferuje gleby niezbyt wymagające, piaszczysto-gliniaste i lekko kwaśne, jest światłolubny choć znosi lekkie zacienienie. Drzewo korzeniące się głęboko i mocno, bardzo odporne na przewrócenie.

Zachęcamy również mieszkańców do sadzenia drzew na swoich prywatnych posesjach. Drzewa dają niezbędny do życia tlen, cień, obniżają temperaturę w upały i ładnie wyglądają.

Zdjęcie nie może być wyświetlone, sprawdź swoją przeglądarkę

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.