Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Aktualności

Konno szlakiem Powstań Narodowych

Data umieszczenia: 06.02.2018 r., godz. 12.30
W najbliższych dniach, w gminie Wyszków, gościć będziemy grupę kawalerzystów, którzy swą wyprawą, pragną uczcić pamięć bohaterów Powstań Narodowych w przypadającą w tym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trakcie 700 km marszu, w warunkach zimowych, chcą oni odwiedzić miejsca związane z Konfederacją Barską, Insurekcją Kościuszkowską, Powstaniem Listopadowym, a w szczególności Powstaniem Styczniowym.

Organizatorem przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki, Stajnia Sarmacja- Łąki i Stajnia Bajka- Radzymin. Uczestnicy rajdu swoją podróż rozpoczęli 20 stycznia w Wołominie, następnie odwiedzili m.in. Ciechanowiec, Hajnówkę, Augustów. Każdego dnia odwiedzają kolejne ważne dla historii Polski miejsca, by po 26 dniach swej wędrówki, powrócić do miejsca startu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „TVP Historia” i „Życie Powiatu na Mazowszu”. W chwili obecnej znajdują się w Rajgrodzie (2.02).

W czwartek 8 lutego br., o godz. 13.30, w Kamieńczyku, gdzie znajduje się pomnik Powstańców Styczniowych, przy udziale zaproszonych gości, młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie i mieszkańców, odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów, oddanie hołdu poległym za wolność ojczyzny, pokaz kawaleryjski, a także krótka prelekcja regionalisty, Mirosława Powierzy, związana z Powstaniem Styczniowym.
Serdecznie zapraszamy!

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.