Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Szlak im. Prymasa Tysiąclecia

Długi szlak, prowadzący z Wyszkowa przez Rybienko Leśne, Drogoszewo, Deskurów aż do Ślubowa na południowym krańcu gminy. Dalej szlak przebiega przez gminę Zabrodzie (przez malownicze Wydmy Lucynowsko – Mostowieckie unikalne na skalę europejską), aby w okolicach miejscowości Gać znów wjechać do gminy Wyszków. Dalej szlak prowadzi poprzez Fidest (ulubiona wieś Lechosława Herza) i przez lasy Puszczy Kamienieckiej dociera do Loretto (przepięknego Sanktuarium położonego nad rzeką Liwiec, warto obejrzeć kompleks klasztorny i cmentarz oraz leśną drogę krzyżową.)
W okolicach Fidestu warto poszukać w lesie ciekawych krzyży (wszystkie zaznaczone na mapie). Jeden na miejscu bitwy z Powstania Styczniowego, drugi z tajemniczym napisem oraz trzeci, poświęcony myśliwemu zabitemu przez kłusowników.

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.