Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Szlak im. prof. Ludwika Maciąga

Szlak wiedzie od Wyszkowa przez Rybienko Stare (obok klasycystycznego pałacu Skarżyńskich) do Gulczewa nad Bugiem. Po drodze mija wsie Rybno i Tulewo. Szlak ma dwa warianty przebiegu – latem i wczesną jesienią można nim przejechać nad samym Bugiem, malowniczymi ścieżkami i bezdrożami tuż przy brzegu rzeki. Wiosną i w mokre lata trzeba podróżować drogami w pewnej odległości od rzeki.

Ludwig Maciąg
Malarz polski, urodzony w Krakowie w 1920 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, profesor tej uczelni, autor wielu znanych ilustracji książkowych, plakatów, projektów znaczków pocztowych, gobelinów i rzeźb, jeden z najlepszych współczesnych malarzy pejzażystów i batalistów. Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wyszków, na terenie której, w Gulczewie, mieszkał niemal trzy dekady.

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.