Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Pałac w Łochowie

Foto

Pałac w Łochowie
źródło: www.palaclochow.pl

Został zbudowany na początku XIX wieku dla hr. Hornowskiego (wuja Cypriana Norwida) i rozbudowany przez jego zięcia Downarowicza, który sprzedał swe dobra Zdzisławowi Zamojskiemu. Zamojski, jako dobry gospodarz był powszechnie szanowany. Jego córka Elżbieta wyszła za mąż za Eryka Kurnatowskiego, kochającego konie utracjusza. Jego stajnia „Łochów” należała do najlepszych w międzywojennej Polsce. Kurnatowski trwonił majątek; można mu m.in. wypomnieć wyprzedaż „pięknej dębiny” pod Skuszewem, oraz lasu między Czaplowizną i Brzuzą...

Po wojnie majątek przeszedł na własność państwa, a w pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, które doprowadziły go do ruiny. W 2003 r. pałac przejęła i do 2008 r. pod okiem konserwatora zabytków odrestaurowała na kompleks hotelowo-konferencyjny siedlecka firma Arche.

oprac. Jurek Sitek

Pałac w Łochowie jest jedną z atrakcji spływów Liwcem

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.