Informacja Turystyczna Wyszków
Zadzwoń: 507 808 867 

Zaproszenie do Kamieńczyka

Urocza, turystyczna miejscowość kusi pięknymi krajobrazami w ramionach Bugu i Liwca, tu jest okazja popłynąć promem międzybrzegowym do Brańszczyka, odwiedzić pełne sekretów i ciekawostek Muzeum Etnograficzno-Historyczne i zobaczyć kolekcję siodeł ułańskich, stare motocykle, dawne narzędzia rolnicze czy jak wyglądała dawna flisacka osada.

Dla tych, którzy nie lubią wylegiwać się na słońcu, Kamieńczyk ma propozycje aktywnego wypoczynku: tu można wypożyczyć kajak, wybrać się na wycieczkę rowerową czy pojeździć konno – na amatorów sportu czekają też boiska sportowe na Rynku.

Cierpliwi mogą się wybrać wczesnym latem na jagody, a późnym na grzyby do okolicznych lasów, a ciekawych historycznych atrakcji Kamieńczyk zaprasza do obejrzenia drewnianej dzwonnicy z 1885 roku, pomnika poległych w powstaniu styczniowym, grobu dziadków Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.

Atmosferę Kamieńczyka, dawniej znaną z flisactwa osadę, – o czym przypomina pomnik flisaka na Rynku – tworzą małe galerie, gdzie można poznać lokalna kulturę i obyczajowość oraz artyści, którzy upodobali sobie to miejsce do wypoczynku.

A po pełnym wrażeń dniu można zjeść obiad w kamieńczykowskiej gospodzie, wrócić do domu z miodem z miejscowej pasieki i mlekiem prosto od krowy.

Gdzie spędzić rodzinnie najbliższą niedzielę ? – w Kamieńczyku, w gościnnej Gminie Wyszków.

Unia Europejska

Unia Europejska

Projekt "Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków", współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.